اشرفی اصفهانی، نبش گلستان ۲۵‌ام، درب براصلی اشرفی، پلاک‌۱،طبقه‌۱
02144000408
ما را دنبال کنید
تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، قبل از پیامبر شرقی، نبش کوچه گلستان 25، پلاک 1، طبقه اول، واحد 4
02126913697

ملات تعمیراتی سطحی ویژه آب بند بتن Dalpatch

دالپچ یک ملات تعمیراتی پایه سیمانی ریزدانه حاوی الیاف و  پلیمر­های اصلاح کننده و با غلظت بالا (حالت کاسماتیک) می ­باشد که امکان کار در سطح عمودی و بالاسری را می ­دهد. دالپچ جهت ترمیم انواع سطوح کرم خورده و فرسوده بتنی و جهت ترمیم بتن­ های مختلف استفاده می­ گردد و آب­ بند می­ باشد.

حالت فیزیکی

پودر خاکستری رنگ

جرم حجمي

پودر: gr/cm3 1.7±0.1 در 20 درجه سانتیگراد

ملات آماده: gr/cm3 2.2±0.1 در 20 درجه سانتیگراد

– دارای مقاومت فشاری و خمشی بالا

– دارای نفوذپذیری پایین، آب­ بند و مقاومت بالا در برابر نفوذ یون­ های مخرب

– غلظت و چسبندگی اولیه بسیار بالا

– عدم انقباض

– غیر سمی و قابل استفاده برای آب شرب و پروش ماهی و …

مقاومت فشاری و خمشی 7 روزه (در 17 درصد آب)

30 و 4.5

(N/mm2)

مقاومت فشاری و خمشی 28 روزه (در 12 درصد آب)

45 و 7

(N/mm2)

مقاومت چسبندگی به بتن پایه (Pull Off)

< 1/5

(N/mm2)

عمق نفوذ آب تحت فشار< 1 cm

– ترميم سطوح كرم خورده و فرسوده بتني

– زیرسازی سطوح برای اجرای آب ­بندی­ های سطحی

– ترمیم گوشه ها که باید حالت آرایشی داشته باشد

– پر كردن خلل و فرج سطح بتن

– میزان مصرف: با توجه به وزن مخصوص حدود 2/2 گرم بر سانتیمترمکعب می­توان گفت که برای پرکردن هر متر مکعب ترمیم حدود 2200 کیلوگرم ملات تعمیراتی نیاز می­ باشد. در واقع هر کیسه 25 کیلوگرمی وقتی با آب پر شود حدود 11  لیتر ملات می دهد.

– آماده سازی سطح: سطوح سست که قرار است ترمیم گردد باید کاملا از سطح با وسیله مناسب خراشیده و جدا گردد باشد و سطح آماده شده از هر گونه گرد و غبار، روغن و … کاملا پاک شود. سطح قبل از اجرا ترمیم کننده باید کاملا با آب مرطوب گردد (یا از پرایمر آب­بند استفاده گردد) تا جذب آب از ملات تازه به حداقل برسد.

– اختلاط: در یک میکسر مناسب، بر اساس حجم ملات مورد نياز مقدار مناسب آب را محاسبه كرده و مي­ ريزيم. مقدار آب مناسب بسته به کارپذیری مورد نياز دالپچ از 16 تا 20 درصد وزن ملات مي ­باشد. بايد توجه شود اين کارپذیری بسته به شرايط اجرائي تعيين مي­ گردد. لذا ميزان آب مناسب بر اساس شرايط اجرائي با سعي و خطا بهينه گردد.

 

 میزان آب موردنیاز را داخل یک مخزن مناسب ريخته و حين هم زدن با ميکسر مناسب، پودر فوق به آب اضافه شود و اختلاط تا زماني كه ملات یکنواختي ايجاد شود ادامه مي ­يابد. پس از استراحت 3 دقیقه ای به ملات، اختلاط دوباره به مدت 3 دقیقه ادامه یابد.

– اجرای ملات: ملات آماده شده دالپچ به وسیله ماله و یا کاردک تا ضخامت 3 سانتیمتر قابلیت اجرا دارد. برای ضخامت ­های تا 5 سانتی متر به ملات حدود 30% وزن آن ماسه تا 8 میلیمتر اضافه گردد و همچنین برای ضخامت 5 تا 10 سانتیمتر به ملات حدود 50 درصد وزن آن ماسه تا 8 میلیمتر اضافه گردد.

– عمل آوري: سطح ترمیم شده پس از گيرش اوليه حتماً بايد به روش مناسب بسته به شرایط محیطی عمل­ آوري گردد تا استحكام نهايي ملات و همچنین عدم ترک خوردگی آن تضمين گردد.

– ابزارآلات بلافاصله بعد از اجرا و قبل از خشک شدن کاملا با آب تمیز شستشو گرد.

– این محصول در کیسه­ های 25 کیلوگرمی عرضه می گردد.

– محصول فوق در شرايط انبارش استاندارد به مدت 12 ماه قابل نگهداري مي باشد.

اين محصول جزء دسته مواد خطرناك برای سلامتی افراد نمی ­باشد ولي در صورت تماس با پوست می­ تواند ايجاد حساسيت كند. لذا در هنگام كار با اين محصول از پوشش مناسب، عينك و ماسك مناسب استفاده شود.